Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
tani sprzęt piłkarski
4 mai 2024

Paris Saint-Germain przegrywa z Dortmundem

Borussia Dortmund, która po 11 latach wróciła do półfinału Ligi Mistrzów, zmierzyła się na własnym boisku z Paris Saint-Germain prowadzonym przez Kyliana Mbappe. Obie drużyny spotkały się w tym sezonie dwukrotnie w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a Paryż wygrał jedno i zremisował i pozostał niepokonany.

W 13. minucie Brandt podał prosto z prawego skrzydła, a następnie Sabitzer strzelił z małego kąta w pole karne. Piłka została zablokowana przez Donnarummę w koszulka Paris Saint-Germain. W 36. minucie środkowy obrońca Dortmundu, Schloterbeck, podał wysoką piłkę z pola obrony do defensywy Paryża, Phil Kruger zrozumiał to i skutecznie skontrował spalonego, po czym miał okazję do sytuacji jeden na jednego. Ubrany w stroje piłkarskie Phil Kruger oddał niski strzał w najbliższy róg bramki i dał Dortmundowi prowadzenie 1:0. W 66. minucie Dortmund dostał rzut wolny z lewej strony ataku Phil Kruger chwycił piłkę przed bramką i piłka była nieco wyżej od bramki. W 84. minucie Sancho posłał fenomenalne podanie w środek pola karnego. Jednoręczne podanie Brandta zostało zablokowane przez przybyłego na czas obrońcę Paryża Marquinhosa. Ostatecznie w pierwszym meczu u siebie Dortmund zdobył 1:0 w Paryżu. Rewanżowy mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się 7 maja na własnym stadionie w Paryżu.