Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
tani sprzęt piłkarski
17 avril 2024

Paryż pokonał Barcelonę i awansował do półfinału

Rozpoczyna się drugi mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 23-24. Z przewagą 3:2 w pierwszej rundzie, Barcelona po raz kolejny rywalizuje u siebie z Paris Saint-Germain.

W 12. minucie Yamal kozłował piłkę prawym skrzydłem i ubrany w stroje piłkarskie Rafinha strzelił gola, a Barcelona prowadziła u siebie 1:0! W 29. minucie Araujo faulował w obronie, po czym sędzia zdecydowanie zdeterminował się i dał czerwoną kartkę. Mając jednego zawodnika mniej do walki, obrona Barcelony zaczęła mieć problemy. W 40. minucie Barkola dośrodkował z lewej strony, a Dembele dośrodkował i zdobył bramkę! Paryż wyrównał 1:1. W 54. minucie Ashraf przyjął piłkę i podał, a Vitinha bezpośrednio zza pola karnego zdobył bramkę! 1-2, Paryż obejmuje prowadzenie! W 56. minucie trener Barcelony Xavi wpadł w niepokój i poskarżył się na rzut karny, trzymając ręce i nogi na linii bocznej. Kopnął w bok, a sędzia podszedł, pokazał czerwoną kartkę i wyrzucił go z boiska! W 59. minucie Dembele zakozłował piłkę w pole karne Barcelony. Cancelo powalił go, a sędzia zdecydowanie podyktował rzut karny! Mbappe skutecznie trafił z rzutu karnego, był wynik 1-3! W 89. minucie meczu ubrany w koszulka Paris Saint-Germain Mbappe wystąpił do przodu i oddał kolejny strzał, zdobywając podwójną bramkę! 1-4, Paryż przypieczętował zwycięstwo! W tym momencie 25-letni Mbappe jest obecnie królem strzelców Ligi Mistrzów w tym sezonie z 8 golami, co plasuje Ibrahimovicia i Szewczenko na 10. miejscu w historii Ligi Mistrzów! Pod koniec meczu Barcelona przegrała u siebie w drugiej rundzie z Paris Saint-Germain 1:4 i zajęła miejsce w pierwszej ósemce z wynikiem 4-6 w obu rundach. Paris Saint-Germain kontratakowało na wyjeździe i skutecznie przedarło się do czołowej czwórki tegorocznej Ligi Mistrzów!